Ekologiczne śniadanie dla seniorów - Fundusz Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 404 812
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Ekologiczne śniadanie dla seniorów

Ekologiczne śniadanie dla seniorów

data dodania: 2016-06-09 08:34:32

Wykład o zdrowym odżywianiu oraz smaczne ekologiczne śniadanie – to wszystko czekało na zawierciańskich seniorów 6 czerwca 2016 r. przed pubem Ambasada, w ramach „Wakacyjnej Akademii Zdrowia”, czyli projektu realizowanego jest przez Fundusz Inicjatyw Lokalnych.

Ekologiczne śniadanie rozpoczął wykład na temat zdrowego odżywiania się. Następnie zaproszeni regionalni wystawcy opowiadali w kliku słowach o wartościach odżywczych swoich produktów.

Pośród prezentujących się wytwórców byli:

  • Piekarnia Mach z Kroczyc, reprezentowana przez panią Aleksandrę Kot. Uczestnicy mogli skosztować i nabyć tradycyjne staropolskie chleby oraz specjały piekarni, np. 100% żytni chleb na zakwasie razowy, jurajski chleb z czarnuszką, chleb wójta czy chleb owsiany na zakwasie;
  • Pani Anna Ptasińska z Lgotki koło Kroczyc, która samodzielnie prowadzi certyfikowane gospodarstwo ekologiczne, przywiozła do nas swoje specjały, takie jak: ser biały krowi, swojskie masło, maślankę z jagodami, mleko;
  • Koło Pszczelarzy Zawiercie reprezentowane przez Pana Jana Pawule oraz Panią Barbarę Kalisch. Przywiezione przez nich miody również cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników i gości;
  • Gospodarstwo Kóz Mlecznych „Garbaciak” z Włodowic. Produkowane przez nich sery ze 100% mleka koziego były atrakcją dla smakoszy serów.

Ekologiczne śniadanie spotkało się z dużym entuzjazmem wśród seniorów, którzy mogli poczęstować się tradycyjnie wytwarzanymi i zdrowymi produktami, nie zawierającymi żadnych dodatków i konserwantów.

Projekt „Wakacyjna Akademia Zdrowia” ma na celu rozwój profilaktyki zdrowotnej i świadomości mieszkańców Zawiercia
w wieku 60+ w zakresie zdrowego trybu życia. Udział w Akademii pozwoli uczestnikom zwiększyć motywację do podejmowania zachowań prozdrowotnych, zdrowego odżywiania i aktywności społecznej. Projekt współfinansowany jest przez gminę Zawiercie.

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy