Ekologiczny konkurs plastyczny - Fundusz Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 404 812
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Ekologiczny konkurs plastyczny

Ekologiczny konkurs plastyczny

data dodania: 2017-10-09 11:08:13

Fundusz Inicjatyw Lokalnych, we wspłpracy z Centrum Inicjatyw Lokalnych, ogłasza konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców Gminy Zawiercie - przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną i popisać się talentem plastycznym oraz kreatywnością. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs „Ekologia w oczach dziecka II” jest współfinansowany przez Gminę Zawiercie w ramach wspierania realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony środowiska na rok 2017.  Głównym celem zadania jest edukacja ekologiczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy I-III), uświadomienie im wpływu każdego człowieka na stan środowiska naturalnego oraz promocja zachowań proekologicznych. Edukacja ekologiczna jest bardzo istotnym elementem wychowania młodego pokolenia, a konkurs plastyczny w tym obszarze stanowi atrakcyjną formę przekazywania wiedzy,  pobudzającą wyobraźnię i zmuszającą do refleksji.

W konkursie mogą wziąć udział przedszkolaki oraz uczniowie pierwszych trzech klas szkół podstawowych z Gminy Zawiercie. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, farba plakatowa, tempera, akwarela, kolaż, wyklejanka, itp.). Format prac: A4-A2. Praca powinna być przygotowana w jednym z trzech tematów:

1) W świecie ekologicznych zasobów naturalnych,

2) Drugie życie śmieci,

3) Czysty świat na kolejne 1000 lat.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście bądź przesyłką do biura Funduszu Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu, ul. Polska 14 B (mapka), w terminie do 27.10.2017 r.

Przewidziano atrakcyjne nagrody dla autorów najlepszych prac (książki, gry edukacyjne). Ponadto, każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom. O wynikach konkursu oraz miejscu i trybie wręczenia nagród, szkoły i przedszkola biorące w nim udział, zostaną powiadomione mailowo. Poniżej można zapoznać się z regulaminem konkursu.

 

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy