Tajemniczy ogród - Fundusz Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 404 812
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

data dodania: 2021-06-30 13:29:24

Fundusz Inicjatyw Lokalnych rozpoczyna realizację projektu pn. „Tajemniczy ogród”. Partnerem projektu jest Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu. Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Projekt realizowany jest w okresie 01.06.2021 – 30.11.2021 r.

 

Celem projektu jest utworzenie ściany wertykalnej w Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierci. Szkoła ma pod swoją opieką 130 uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Od czasu pandemii można zaobserwować pogorszenie ich funkcjonowania w sferze psycho-fizycznej i zdrowotnej.

 

Celem jest zatem stworzenie miejsca bezpiecznego, gdzie przez obcowanie z roślinnością Szkoła będzie w stanie oddziaływać na poprawę zdrowia, wykorzystując kojący wpływ roślin na zdrowie i wytwarzany naturalnie tlen wpływając na właściwe dotlenienie organizmu, prawidłowy rozwój emocjonalno-społeczny, redukcje stresu i usprawnienie pamięci i procesów poznawczych. Ściana z żywych roślin pozwoli na realizację zajęć specjalistycznych – relaksacyjnych, wyciszających.

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy