Tajemniczy ogród w Zespole Szkół Specjalnych w Zawierciu - Fundusz Inicjatyw Lokalnych - cil.org.pl

Pobierz darmowy program pit
KRS 0000 404 812
Pobierz program PIT za rok 2020

Aktualności

A A A

Strona główna » Aktualności » Tajemniczy ogród w Zespole Szkół Specjalnych w Zawierciu

Tajemniczy ogród w Zespole Szkół Specjalnych w Zawierciu

data dodania: 2021-09-06 13:37:04

 

Od dawna wiadomo, że natura ma dobroczynny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Przyroda oraz roślinność pozytywnie oddziałują na nerwy, uspokajają, wyciszają. Dlatego też Fundusz Inicjatyw Lokalnych oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu realizują wspólnie projekt pn. „Tajemniczy ogród”.

 

Podopiecznymi ww. placówki są dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, a czas epidemii COVID-19 sprawił, że nasiliły się wśród nich zaburzenia lękowe, stres, poczucie strachu. W ramach działania w szkole powstała zatem ściana wertykalna, która pozwoli uczniom poczuć się bezpieczniej we współczesnym świecie.

 

Ściana wertykalna to powierzchnia, którą wypełniają rośliny tworząc taflę zieleni. To właśnie przy niej podopieczni szkoły mają okazję, aby wyciszyć się i uspokoić własne emocje. Ze względu na fakt, iż ściankę tworzy żywa roślinność następuje lepsze natlenienie krwi, co przekłada się na wydajniejszą pracę i naukę uczniów.

 

Wreszcie w szkole powstało miejsce, w którym młodzi ludzie mogą się zrelaksować, odpocząć, poprzebywać wśród kwiatów i roślin. Tajemniczy ogród odkrywa przed nimi inny, naturalny świat!

 

Projekt pn. „Tajemniczy ogród” jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

 

Strona głównaDrukujPDF
Nasze inicjatywy